"אבא יש סיקסק בחניה" / חגי כפיר
"אבא, יש סיקסק בחניה" אמרה לי תמרי בוקר אחד, באביב לפני שנתיים (2007).
"יש הרבה סיקסקים באזור שלנו" עניתי,
"אבל הסיקסק הזה עומד כבר הרבה זמן בחניה שלנו, ולא זז לשום מקום" אמרה תמרי, וכשחשבתי על זה – היא באמת צדקה: בימים האחרונים "התנחל" זוג סיקסקים בחניה שלנו, וקרא קריאות נזעמות לעבר כל רכב שנכנס או יצא. אויבים קצת פחות גדולים, כמו כלבים או חתולים הותקפו בנפנופי כנפיים, ועורבים שחדרו למרחב האווירי של החניה מצאו את עצמם מעורבים בקרבות אויר.
עם הזמן הבחנו שאחד הסיקסקים יושב תמיד בנקודה קבועה על הקרקע, וברגע שאנו מתקרבים הוא נעמד ומשמיע את ה "סיק סיק סיק" המאיים שלו. אם ממשיכים להתקרב, הוא שומט כנף אחת, ומתרחק בהליכה איטית – כאילו הוא פצוע – ומיד פורח באוויר. הבנו שהסיקסקים בחרו לקנן על בכניסה לחצר שלנו, אבל נדרשו לנו עוד מספר ימים לאתר את הקן עצמו. הסיקסקים מקננים על האדמה החשופה, והביצים מוסוות להפליא: צריך למקד את המבט בנקודה בה הוא יושב, ולהתקדם אליה תוך התעלמות מההצגות שלו, וגם אז, אפילו כשעומדים במרחק של פחות ממטר מהביצים – קשה מאד למצוא אותן.
 
לאחר חודש של דגירה וצווחות "סיק סיק" בכל שעות היום והלילה, בקעו שלושה אפרוחים חמודים והחלו מתרוצצים בכל החצר בהשגחת ההורים הגאים, עד שהגיעו לבגרות ופרחו.
ההורים חזרו לקנן אצלנו גם בשנה שעברה, וגידלו עוד שלושה צאצאים. ושוב חזרו גם השנה, לחנייה שלנו, רק שהפעם בחרו להתמקם ממש על שפת הכביש (מוח של ציפור) והטילו ארבע ביצים. הם כבר התרגלו לנוכחותנו כל כך, עד שאינם טורחים כמעט לקום כשאנו מתקרבים, וכדי לצלם את הביצים היינו צריכים כמעט לגרש אותם.
 
הסיקסק מתרחק מהקן כשמתקרבים, ההגנה של הביצים היא ההסוואה המעולה שלהם (הן נמצאות בפינה הימנית-תחתונה של התמונה)
 
 
 
השנה הם מיקמו את הקן ממש על שפת הכביש, נאלצנו לסמן אותו כדי שלא ידרסו אותם בטעות
בזמן שאחד מבני הזוג דוגר...
השני מגן על הקן מאויבים...
  
 
הלילה (17.5.2009) בקעו שני האפרוחים הראשונים.
 

 

    
Register      Login
אתר על ידי אתרים ת.ר. בע"מ  |  Site by AtarimTR LTD